Evde Milkshake Nasıl Yapılır

Evde Milkshake Nasıl Yapılır
Evde Milkshake Nasıl Yapılır?

Evde Milkshake Nasıl Yapılır

Milkshake özellikle Amerika’da popüler olan ve birçok yerde satılan bir içecektir. Hatta gerek Amerika gerekse Avrupa’da sadece milkshake üzerine yoğunlaşmış zincir markalar da vardır. Bununla birlikte Türkiye’de de son yıllarda bilinirliği ve yaygınlığı artmıştır. Çeşitli cafe, restaurant ve fastfood zincirlerinde satılmasının yanı sıra evde kendi başınıza da hazırlayabileceğiniz ve keyifle yudumlayabileceğiniz bir içecektir. İlk olarak 1880’lerde bulunduğu tahmin edilen milkshake özellikle yaz aylarının vazgeçilmez içeceğidir. İçindekiler genel olarak dondurma, buz, soğuk süt ve karıştırılması istenen ek malzemelerdir. Tercihe bağlı olarak muzlu, çilekli, kivili, çikolatalı, naneli ve daha birçok farklı içerikli milkshake hazırlamanız mümkündür. 

Milkshake’in Hazırlanışı

Öncelikle blender ve içerikleri hazırlamalı, ardından aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Blender’ınıza hazırlamak istediğiniz miktara göre süt ekleyin.

Tercihen tam yağlı süt kullanabilirsiniz, böylece hazırlayacağınız milkshake’in daha yoğun bir tadı olacaktır.Yine hazırlamak istediğiniz miktara bağlı olarak 1 ya da 2 top dondurma ekleyin. Dondurmanın çeşidi tamamen sizin damak tadınıza göre değişebilir. Blender’ınıza buz ekleyin.Ek malzemenizi ekleyin. Burada yaratıcılığınıza da bağlı olarak çok güzel karışımlar elde edebilirsiniz. Eğer meyve eklemek isterseniz genel olarak çilek ile vanilyalı dondurma, muz ile çikolatalı dondurma oldukça leziz olmaktadır.Eğer daha özgün bir tat elde etmek isterseniz karamel şurubu, oreo parçacıkları ya da çikolata sosu ekleyebilirsiniz.Önce hızlı, sonrasında daha yavaş şekilde milkshake’i karıştırın Daha yoğun bir tat elde etmek isterseniz ilave bir top dondurma, daha hafif bir tat istiyorsanız biraz daha süt ilave edebilirsinizHazırlamış olduğunuz milkshake’i bardağa döküp servis edebilirsiniz.Popüler ve Leziz Milkshake Tarifleri:

Çikolatalı Mikshake:

1 su bardağı soğuk süt

1 çorba kaşığı eritilmiş çikolata

1 ya da 2 top çikolatalı dondurma

Çikolata Rendesi

1 su bardağı süt ve 1 çorba kaşığı eritilmiş çikolata blender ile karıştırılır. Ardından dondurma ilave edilir ve yine blender ile karıştırılmaya devam edilir. Burada önemli olan karışımın yumuşak ancak sulu olmayan bir kıvama gelmesidir. Çikolatalı milkshake bardağa alındıktan sonra çikolata rendesiyle süslenebilir. 

Çilekli Milkshake:

1 su bardağı soğuk süt

2 top vanilyalı dondurma

100 gr çilek

1 yemek kaşığı kadar şeker

2-3 parça buz

Çilekleri irice doğranıp blenderda püre haline getirilir. Ardından dondurma, şeker ve süt ilave edilip köpürünceye kadar blender ile iyice karıştırılır. Bardağa döktükten sonra isteğe bağlı olarak nane yaprağıyla süslenebilir. 

Nutellalı Milkshake:

2 su bardağı soğuk süt

3-4 yemek kaşığı nutella

1 yemek kaşığı toz şeker ( isteğe bağlıdır )

1 tatlı kaşığı nescafe ( isteğe bağlıdır )

1-2 parça buz

Bütün karışım blenderda iyice karıştırılır ve servis edelir. Eğer çocuklar için hazırlanıyorsa içine kahve konulmayabilir. Hazır Milkshake Karışımları Evde kolayca, damak tadınıza uygun milkshake hazırlayabileceğiniz gibi marketten hazır karışım alıp hızlı bir şekilde milkshake de hazırlayabilirsiniz. Örneğin Dr.Oetker’in çikolatalı, çilekli, muzlu, çikolatalı çilekli, vanilya aromalı karışımlarından bir tanesini en kısa zamanda deneyebilirsiniz. 

NOT ALINTIDIR:


Yazar: admin

Görüntüleme: 56 defa

Kategori: Yemek Tarifleri

Yayınlanma Tarihi: 02 Ocak 2023

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50