Kurallar

Her sohbet sitesinin kendine has kuralları bulunur. Bu kurallar daha kaliteli sohbet ortamı yaratmak ve sohbet sitesine zarar verici davranışlarda bulunan kişilerin tespit edilip siteden uzaklaştırılması adına uygulanır. Sohbet sitemiz, kaliteli bir hizmet sunmayı kendine amaç edinmiş bir sitedir. Bu nedenle bazı kurallar koyup, üyelerden bu kurallara uymaları istenmektedir. Site içerisinde yer alan kurallar tüm üyeleri kapsamaktadır. Hiçbir üye arasında ayrım yapılmadan herkesin kurallara uyması beklenmektedir. Kuralların konulma amacı, sohbet sitesine üye olmuş kişilerin saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde sohbet etmeleri, sorun yaşamadan vakit geçirmeleridir. Bu kurallara uymayan kişilere siteden uzaklaştırılma cezaları verilmektedir. Bu kurallar:

● Siteye üye olmuş kişiler arasında ırk, din, dil veya etnik köken hakkında alaycı ifade kullanılması, hakaret edilmesi veya saygısızlık yapılması yasaktır.

● Türkiye Cumhuriyeti değerlerine ters düşen konular hakkında konuşulması, devlet büyüklerine ve siyasilere hakaret edilmesi yasaktır. Kutsal değerlerimiz olan bayrak, İstiklal Marşı, Atatürk hakkında yapılan olumsuz ve kötü yorumlar, kişinin siteden süresiz olarak uzaklaştırılmasına neden olacaktır.

● Site içerisinde herhangi bir şirket veya firmanın reklamlarının yapılması ve firmanın sloganlarının kullanılması yasaktır. Site yönetimi bu konu hakkında kesin kararlar almaktadır.

● Üyelerin birbirlerine karşı kötü söz kullanması, saygı çerçevesinin aşılması, hakaret ve ağır söylemlerin kullanılması yasaktır. Her üyemiz değerlidir. Bu nedenle saygısız ifadeler kullanan ve diğer üyeleri rahatsız eden kişiler site tarafından sistemden uzaklaştırılacaktır.

● Sohbet sitesine kayıt olmak amacıyla kullanılan nickler özgün olmalıdır. Başkasının adı ve kimliği kullanılarak siteye üye olmak yasaktır. Ayrıca kullanıcı adı herhangi bir kurum, kuruluş ve firmayı temsil etmemelidir.

● Sohbet sitelerinde aranılan ve olmazsa olmaz kurallardan biri de gizliliktir. Sitemiz gizlilik konusunda son derece hassas bir yol izlemektedir. İki kişi arasında geçen tüm konuşmalar gizli kalmalıdır. Bu bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılması yasaktır. Bu kişiler tespit edilip siteden kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.

● Sohbet sitemiz ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Site içerisinde sizden ücret talebinde bulunan kişileri site yöntemine bildirmeniz istenmektedir.

● Türk örf ve adetlerine ters düşen konuşmaların yapılması, alay edilmesi, hakaret ve küfür edilmesi kesinlikle Yasaktır.